آدرس دفتر معدن
کردان، جاده برغان، روستای ورده، کیلومتر 4 جاده سیبان دره، معدن سنگ لاشه سبز ورده برغان، فرهی
آدرس ایمیل ما
info@gsvarde.ir
تلفن تماس با ما
09121025694 09122197875

سنگ لاشه چیست؟

به نوعی از سنگ های ساختمانی که پس از استخراج، بدون فرآوری و تغییری خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد، سنگ لاشه ساختمانی گفته می‌شود. این سنگ‌ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و مقاومت بسیار زیادی دارند.

نکته‌ی بسیار مهم در استفاده از این سنگ‌ها، ظاهر دست نخورده‌ی آن‌هاست که به فضا حالتی طبیعی و بکر می‌دهد. در ادامه انواع این سنگ و کاربردهای آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

انواع سنگ لاشه ساختمانی

سنگ‌های لاشه انواع مختلفی داشته و با توجه به عوامل متعددی قابل تقسیم‌بندی است. یکی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌های این سنگ، توجه به مواد موجود در ساختار آن است. برای مثال سنگ‌هایی که بخش اعظمی از بافت‌شان را کلسیم کربنات تشکیل می‌دهد سنگ لاشه تراورتن هستند.

این سنگ‌ها همچنین بر اساس ساختارشان نیز قابل تقسیم بندی هستند. یکی از اشکال بسیار مهم و پر کاربرد سنگ لاشه، سنگ ورقه ای است. این سنگ معمولاً به عنوان سنگ فرش پیاده رو و محوطه سازی باغ و حیاط استفاده می‌شود. همچنین اگر سنگ در کارگاه با استفاده از تیشه و ابزار دیگر تغییر شکل داده و به آن نظمی خاص داده شود، سنگ مورد نظر، سنگ لاشه قواره خواهد بود.

کاربرد سنگ لاشه ساختمانی

سنگ لاشه ساختمانی به منظورهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر عمده‌ترین کاربردهای این سنگ را معرفی خواهیم کرد.

  • ساخت دیوار ساختمان و محوطه
  • ساخت کفپوش حیاط و پیاده رو
  • استفاده در راه پله ها و پی سازی ساختمان

ویژگی های مهم

این سنگ ها از نظر ویژگی‌های مختلف دیگری نیز قابل بررسی هستند. برای مثال یکی از نکات بسیار مهم در شناخت این سنگ‌ها، توجه به وزن مخصوص آن‌هاست. از این منظر سنگ‌ها به دو دسته‌ی کلی سنگ‌های سبک و سنگ‌های سنگین تقسیم می‌شوند.

چگالی سنگ‌های سنگین چیزی در حدود 1.8 گرم بر سانتی‌متر مکعب است. در حالی که اگر سنگی چگالی‌ای کم‌تر از این میزان داشته باشد، در دسته‌ی سنگ‌های سبک قرار می‌گیرد.

این سنگ‌ها همچنین از نظر میزان تخلخل و چسبندگی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. تخلخل سنگ باید در حد مطلوبی باشد تا هم چسبندگی کافی‌ای داشته باشد و هم از استحکام آن کاسته نشود.

دیگر ویژگی‌های مهم سنگ لاشه ساختمانی می‌توان به مقاومت فشاری، ضریب نرم شدگی، نوع سنگ (آذرین، آهکی، رسوبی و …) اشاره کرد.

خرید سنگ لاشه

همان طور که دیدید انواع این سنگ با توجه به ویژگی‌هایشان تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند. این سنگ‌ها به دلیل این خصوصیات متفاوت، کاربردهای متفاوتی دارند. به همین دلیل در هنگام خرید سنگ لاشه بهتر است به ویژگی‌های آن توجه کرده و آن را متناسب با نوع کاربرد مدنظرتان انتخاب کنید.
قیمت سنگ لاشه نیز متاثر از ویژگی‌های هر کدام از انواع آن است. طبیعتاً در صورت اعمال تغییرات بر روی سنگ بر هزینه‌های تامین آن افزوده شده و قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.

هر چه سنگ زیباتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود و این مسئله در خصوص ویژگی‌های ساختار آن نیز صدق می‌کند. به این ترتیب که قیمت سنگ لاشه با توجه به مقاومت فشاری، هوازده بودن یا نبودن، وزن مخصوص، ضریب نرم شدگی و … متغیر است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معدن سنگ سبز ورده برغان از سال 1374 تحت عنوان شرکت تعاونی معدنی ورده سنگ شروع به کار کرد که با مدیریت صحیح و مشتری محور همراه با کیفیت بالای سنگ لاشه با بهترین قیمت توانست به سرعت مشتریان زیادی را به خود جلب نماید.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

تمامی حقوق برای شرکت تعاونی معدنی ورده سنگ محفوظ است.